Nowości

Schüco LivIng

NOWY TWIN-SYSTEM SCHÜCO

Spotkanie z najnowocześniejszą technologią

Na odbywających się w dniach od 16.03. do 19.03.2016 r. targach FENSTERBAU FRONTALE firma Schüco zaprezentowała innowacyjne systemy okien, drzwi i drzwi przesuwnych z tworzywa sztucznego i aluminium. Wydarzeniem targów był nowy system okien i drzwi z tworzywa sztucznego, którego atrakcyjność polega przede wszystkim na łatwym, racjonalnym i elastycznym procesie produkcji.

Broszura targowa w formacie PDF

NOWY TWIN-SYSTEM SCHÜCO

Elastyczność procesu produkcji i montażu, spełnienie najwyższych standardów w zakresie komfortu i bezpieczeństwa oraz rozbudowane możliwości projektowe i wykonawcze: nowy system Schüco z tworzywa sztucznego łączy wiele zalet w jednym produkcie. Konstrukcja o głębokości zabudowy 82 mm przyciąga nie tylko światową nowością w zakresie zintegrowanej technologii uszczelnień, lecz również wyznacza nowe standardy energooszczędności. Ten system nowej generacji posiada wszystkie cechy, pozwalające efektywnie tworzyć okna i drzwi z tworzywa sztucznego w przyszłościowym budownictwie. Warto samemu przekonać się o niezwykłych zaletach systemu!

Poznaj nowy Twin-System firmy Schüco oraz innowacyjne rozwiązania w zakresie budowy okien i drzwi z tworzywa sztucznego i aluminium.

shueco living

shüco living

shüco living

shüco living

"Mój wybór.
Okna Schüco Living.
Zaprojektowane, by spełnić moje oczekiwania."

Opis

System okienno-drzwiowy z tworzywa sztucznego Schüco LivIng jest innowacyjnym, 7-komorowym rozwiązaniem typu Twin, które pozwala wykonywać okna i drzwi zarówno z uszczelką przylgową, jak i centralną. W przypadku zastosowania uszczelki środkowej system spełnia wymagania niemieckiego Instytutu Techniki Okiennej ift Rosenheim w zakresie budownictwa pasywnego. Także z uszczelką przylgową można osiągnąć doskonałe parametry izolacyjności cieplnej przy niewielkiej widocznej szerokości profili.

Zalety

• 7-komorowa konstrukcja profilu ze zoptymalizowaną geometrią komór i głębokością zabudowy 82 mm, zapewniająca doskonałą izolację termiczną
• współczynnik przenikania ciepła Uf do 0,96 W/(m²K)
• system typu kombi z takimi samymi profilami skrzydeł w przypadku zastosowania uszczelki środkowej i przylgowej
• spełnienie wymagań Instytutu ift Rosenheim w zakresie budownictwa pasywnego w przypadku wariantu z uszczelką środkową
• przeszklenia dwukomorowe, grubość pakietu od 24 mm do 52 mm
• fabrycznie wprowadzane w profil termozgrzewalne uszczelki funkcyjne z EPDM o bardzo wysokiej jakości
• zwiększona głębokość zabudowy zapewniająca większe bezpieczeństwo i lepszą ochronę przed włamaniem
• wąska widoczna szerokość profili, w standardzie 120 mm, gwarantująca optymalny dostęp światła
• doskonałe parametry izolacyjności cieplnej
• klasyczna geometria z niezlicowanym konturem skrzydła
• dostępna wersja z jednolicie szarym korpusem zapewniająca wyjątkowo harmonijny wygląd stolarki okienno-drzwiowej
• estetyczne srebrno-szare uszczelki w profilach białych
• czarne uszczelki w profilach okleinowanych i z szarym korpusem
• zróżnicowany wygląd profili dzięki bogatej palecie metalicznych
• wykończenie powierzchni Schüco AutomotiveFinish oraz oklein w kolorach jednolitych i imitujących kolorystykę wielu gatunków drewna
• identyczne wymiary systemowe np. wymiaru światła szyby w przypadku uszczelki przylgowej i środkowej
• możliwość zastosowania takich samych wzmocnień w ościeżnicy i skrzydle
• dzięki zastosowaniu specjalnej opatentowanej technologii zgrzewania profili późniejsza obróbka uszczelek nie jest konieczna

Elastyczność i efektywność procesu produkcji i montażu

Schüco LivIng, nowa seria okien i drzwi z tworzywa sztucznego, przekonuje możliwością łatwego, racjonalnego i elastycznego wykonawstwa, które znacznie zwiększa bezpieczeństwo procesu produkcji i montażu. W zależności od decyzji klienta system jest dostępny w wersji z uszczelką przylgową lub środkową, z oszkleniem o grubości od 24 mm do 52 mm. Dzięki przemyślanej konstrukcji wykonawca oszczędza czas i pieniądze związane z projektowaniem, zamawianiem, produkcją i montażem. Technologia systemowa typu Twin z jednakową koncepcją uszczelnienia i identycznymi elementami okuć przyczynia się nie tylko do redukcji liczby części i obniżenia kosztów magazynowania, lecz także pozwala skrócić czas opracowania zamówienia. Inne szczegóły konstrukcyjne, np. takie same profile skrzydeł w przypadku zastosowania uszczelki środkowej i przylgowej, korespondująca geometria wrębów przyszybowych czy jednakowe stalowe wzmocnienia w ramie skrzydła i ościeżnicy oraz w profilach słupka ruchomego, dodatkowo zwiększają liczbę uniwersalnych elementów i usprawniają proces produkcji.

shüco living

shüco living

Światowa nowość w technologii uszczelniania.

W nowym bliźniaczym systemie firmy Schüco zastosowano pierwszą na świecie termozgrzewalną uszczelkę z EPDM, opracowaną we współpracy z firmą Semperit. Nowa technologia uszczelniania została udostępniona na zasadzie wyłączności partnerom Schüco. Dzięki zastosowaniu elastycznego, termozgrzewalnego materiału, zwiększona została szczelność w okien i drzwi w problematycznym obszarze narożnym przy zachowaniu ciągłości, estetycznego wyglądu i eliminacji twardych naroży uszczelki. Materiał EPDM jest trwały i bezpieczny dla środowiska i zachowuje jednakowo dobre parametry szczelności przez cały okres użytkowania okien i drzwi. Oznacza to mniej reklamacji i lepszą ochronę substancji budowlanej. Odporne na oddziaływanie promieni UV i niskich temperatur uszczelki z EPDM nadają się do wszystkich stref klimatycznych i typów budynków, zachowując trwałą elastyczność w przedziale temperatur od -40 do +120 stopni Celsjusza.

Doskonały bilans energetyczny
i bezpieczeństwo.

Nowa seria okien i drzwi firmy Schüco wyznacza najnowocześniejsze standardy także w zakresie efektywności energetycznej. Dzięki 7-komorowej konstrukcji profilu o głębokości zabudowy 82 mm system Schüco LivIng osiąga świetny współczynnik przenikania ciepła Uf: w przypadku wariantu z uszczelką przylgową do 1,1 W/(m²K), a w wersji z uszczelką środkową do 1,0 W/(m²K). Przy zastosowaniu szyby wklejanej można osiągnąć jeszcze lepsze parametry: Uf = 1,0 W/(m²K) w przypadku wersji Schüco LivIng 82 AS z uszczelką przylgową i Uf = 0,96 W/(m²K) w przypadku wariantu Schüco LivIng 82 MD z uszczelką środkową. Oznacza to realizację wymagań stawianych budynkom pasywnym bez konieczności podejmowania jakichkolwiek dodatkowych działań. Dodatkową poprawę izolacyjności cieplnej w systemie Twin gwarantuje 2-komorowa konstrukcja listew przyszybowych.
Schüco oferuje szeroką gamę rozwiązań zależnych od potrzeb także w zakresie bezpieczeństwa: okna i drzwi z serii Schüco LivIng dostępne są w klasie odporności na włamanie do RC 2 włącznie. Możliwość wklejenia szyb zapewnia dodatkową ochronę i zwiększa poczucie bezpieczeństwa we własnych czterech ścianach..

shüco living

shüco living

Szerokie możliwości.

Od momentu wejścia systemu Schüco LivIng do sprzedaży dostępne są liczne warianty profili przyłączeniowych i dodatkowych. Nowy system bliźniaczy pozwala spełnić wszelkie oczekiwania inwestorów, czy to w budownictwie indywidualnym czy komercyjnym, w obiektach nowych czy modernizowanych. Poza oknami, portfenetrami i drzwiami balkonowymi istnieje możliwość wykonania w tym systemie drzwi uchylno-przesuwnych typu PASK czy głównych bądź bocznych drzwi wejściowych – także na całą wysokość pomieszczenia. Wybór wariantów kolorystycznych jest nieograniczony. Ekskluzywna technologia nakładania powłok Schüco AutomotiveFinish pozwala wykonać ramy okien i drzwi w kolorystyce metalicznej i jakości takiej, jaką znamy tylko z branży motoryzacyjnej. Paleta oklein Schüco obejmuje ok. 170 kolorów jednolitych oraz imitujących strukturą i barwą różne gatunki drewna; dostępne są też aluminiowe nakładki na profile z tworzywa sztucznego Schüco TopAlu* dostępne z powłokami anodowymi i we wszystkich kolorach palety RAL. Zgodnie z aktualnymi trendami w budownictwie system Schüco LivIng jest oferowany także z profilami barwionymi w masie na najmodniejszy obecnie kolor szary.

Ekskluzywny metaliczny design.
Made in Germany.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

INDYWIDUALNE DORADZTWO

Jeżeli masz pytania dotyczące naszych produktów – chętnie pomożemy. Można się z nami skontaktować telefonicznie lub przez e-mail.

KONTAKT

GRZOMBA - Producent okien, drzwi i rolet